Stargardzka Gala Przedsiębiorczości, 03.02.2023 r.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości, 03.02.2023 r.

W piątek odbyła się Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2023, której organizatorami byli: Stargardzka Izba Gospodarcza , Prezydent Miasta Stargard oraz Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. Wydarzenie jest okazją do wyróżnienia i nagrodzenia lokalnych przedsiębiorców, którzy z sukcesami prowadzą swoje działalności.

 

Nagrody Stargardzkiej Izby Gospodarczej

To już XV ( 15 ) edycja Konkursu Gospodarczego SIG. Laureaci wybrani zostali w 5 kategoriach :

Lider Stargardzkiego Biznesu w skali mikro przedsiębiorstwa 2022

 -przyznano 4 równorzędne nagrody:

 AZYMUT Zakład Usług Geodezyjnych Jerzy Kielan

Firma funkcjonuje od roku 1992 i w tym roku obchodzi 30 lecie istnienia. Zajmuje się usługami geodezyjno – kartograficznymi. Firma wykonuje prace na rzecz dużych przedsiębiorstw rolnych (Agrofirma Witkowo, Klewirol sp. z o.o. Ulikowo, Bergpol Marianowo, Holstar Pęzino), dużych podmiotów gospodarczych, biur projektowych i architektonicznych oraz klientów indywidualnych. Doświadczenie zdobywała wykonując przez wiele lat prace na rzecz Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie (obecnie KOWR Szczecin). Obszar działalności to Stargard i okolice.

Firma działa od roku 2007. Mój Dom Nieruchomości to biuro nieruchomości, działające przede wszystkim na rynkach szczecińskim, stargardzkim i polickim. Klienci mogą skorzystać z usług zespołu maklerskiego, który pomoże uporać się ze wszystkimi skomplikowanymi formalnościami  związanymi z kupnem, sprzedażą, najmem bądź wynajmem nieruchomości.

Firma działa od roku 2005 i zajmuje się usługami ochrony danych osobowych i bezpieczeństwem systemów informatycznych dla firm, instytucji, urzędów. iCentrum w ramach nieodpłatnej działalności doradczo – informacyjnej od kilku lat organizuje seminaria dla przedsiębiorców w SIG informujące o ustawie RODO – Ochronie Danych Osobowych. Organizuje również bezpłatne indywidualne konsultacje w tym temacie oraz na bieżąco informuje przedsiębiorców izbowych o najnowszych zmianach w prawie o Ochronie Danych Osobowych

Firma LuxPC założona została w 2008 roku przez Grzegorza Grendę, od 2022 firma funkcjonuje pod nazwą LuxPC spółka cywilna.  Firma realizuje projekty związane z branżą informatyczną – prowadzi sprzedaż i serwis komputerów i laptopów, sprzedaż sprzętu poleasingowego z segmentu businessowego. Zajmuje się również opieką informatyczną firm oraz szkół i przedszkoli na terenie Stargardu i woj. Zachodniopomorskiego.

 

Lider Stargardzkiego Biznesu w skali małego przedsiębiorstwa 2022

– przyznano 3 równorzędne nagrody

Firma PPH ,,TESS’’ sp. k. Małgorzata i Sławomir Maksymowicz jest producentem chemii gospodarczej i profesjonalnej. Firma działa na rynku nieprzerwanie od 1991r. W początkowym okresie działalności firma była producentem środków chemii gospodarczej typu płyny do naczyń, do WC itp. Po kilku latach działalności firma rozszerzyła asortyment produkowanych preparatorów o środki do profesjonalnego mycia pomieszczeń i powierzchni. Ok. 1999 roku rozpoczęła produkcję past do mycia rąk, typu past BHP o wyższej technologii produkcji. Obecnie pasty te sprzedaje w całej Polsce oraz na Litwie. W woj. Zachodniopomorskim kontroluje ok. 80-85% rynku past. Firma prowadzi także szkolenia w zakresie HACCP oraz inne usługi związane z utrzymaniem czystości. W 2007 roku wprowadziła system ISO i AQAP.

Firma powstała w 1991 i działa nieprzerwanie na rynku od 32 lat. Firma prowadzi warsztat i serwis samochodowy, w których świadczy usługi: mechaniki, elektryki i elektroniki samochodowej, blacharstwa i lakiernictwa, serwisu i montażu instalacji gazowych. Teren działania to głównie Stargard i okoliczne powiaty.

Firma powstała w 1993 z myślą o tworzeniu produktów dla wszystkich gałęzi przemysłu, w których istotną rolę odgrywa transport i magazynowanie produktów.  Firma od 30 lat produkuje i dostarcza palety drewniane, dostosowane do indywidualnych wymagań klientów.

 

Lider Stargardzkiego Biznesu w skali średniego przedsiębiorstwa 2022

– przyznano 2 równorzędne nagrody

Firma powstała w 2007 roku. Firma należy do czołowych producentów osprzętu sieci trakcyjnej w Polsce. Długoletnia i aktywna obecność na rynku przyczyniała się do poszerzenia zakresu działalności o produkcję i specjalistyczne usługi metalowe. W swojej obszernej gamie usług oferuje specjalistyczne prace w zakresie nitowania – tradycyjną metoda „na gorąco” i doszczelniania blach poszycia okrętowego, mostów, a także usługi spawalniczo-montażowe. Wykorzystując metody spawalnicze TIG i półautomat oraz zasoby własnego parku wykonuje elementy stalowe, np.: różnego rodzaju zbiorniki, trapy, pływaki. Proponuje usługi z zakresu zabezpieczenia antykorozyjnego: śrutowanie i malowanie natryskowe.

Historia firmyzaczyna się w 1993 roku, gdy założona została firma P.H. METALIK. Blisko 30 lat temu Anna, Stanisława oraz Bogdan Dąbrowscy założyli przedsiębiorstwo handlowe Metalik, które specjalizowało się w sprzedaży instalacji sanitarnych, techniki grzewczej, kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Dwie dekady temu pierwsza siedziba firmy P.H. Metalik znajdowała się przy ul. Szczecińskiej 6 w Stargardzie. Podczas swojej dynamicznej działalności miejsce funkcjonowania firmy było zmieniane dwa razy. W tej chwili firma posiada nową halę o powierzchni 1900m2 przy ul. Pierwszej Brygady 35 w Stargardzie, w której znajduje się powierzchnia ekspozycyjna (łazienki, ogrzewanie, kanalizacja), sale sprzedaży, powierzchnia magazynowa oraz dział obsługi klienta.

Obecnie, tak jak przed laty, firma Metalik jest prywatną firmą rodzinną w całości należącą do rodziny Dąbrowskich. Od 2006 roku właścicielami firmy są: Anna Dąbrowska oraz Dariusz Dąbrowski.

 

Produkt / Usługa Roku 2022–  nagrodzono 3 Produkty/Usługi

Firma Hydro-Flex jest prywatnym przedsiębiorstwem rodzinnym działającym w szeroko pojętej branży hydrauliki siłowej, w której specjalizuje się już ponad 15 lat. Swoją działalność rozpoczęła w 2007 roku w Stargardzie. Podstawową działalnością Hydro-Flex jest produkcja oraz serwis przewodów hydraulicznych, sprzedaż hurtowa elementów hydrauliki siłowej, sprzedaż maszyn do produkcji przewodów a także produkcja i regeneracja siłowników hydraulicznych.

Firma powstała w 1991 roku, w 2011 przeprowadzono sukcesję. Firma jest jednym z największych producentów stolarki w województwie, mający potencjał do obsługi dużych inwestycji. Dostarcza stolarkę PCV jak i ślusarkę aluminiową m.in. okna, drzwi, fasady, przegrody przeciwpożarowe, rolety, barmy garażowe, z usługą montowania i osprzętem jak m.in. . sterowanie ( w tym także system inteligentnego domu ).

Firma powstała w 2003 roku i jest operatorem telekomunikacyjnym oferującym rozwiązania dostępu do sieci Internet, transmisji danych oraz głosu. Usługa: sieć FIBER – sieć światłowodowa dla osób indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych z terenu miasta Stargard.

Inwestor Roku 2022  – w tej kategorii nagrodzono 2 inwestycje:

Firma powstała w 2021 roku i zajmuje się świadczeniem nowoczesnych usług logistycznych.

Firma  funkcjonuje do 2009 roku. Zajmuje się handlem i usługami. Oferuje nowoczesne lokale użytkowe do wynajęcia w centrum Stargardu. Zapewnia pomieszczenia biurowe o wysokim standardzie, monitoring 24 h, Internet, zaplecze sanitarne, możliwość adaptacji pomieszczeń do indywidualnych potrzeb.  Ostatnią z realizacji był zakup obiektu przy ul. Ceglanej 4 i „pobudzenia go do życia”.

 

Konkurs Na Najlepszą Pracę Dyplomową, wśród uczelni zrzeszonych w SIG.

  • 1 miejsce i 600 zł wygrywa praca nt. „Główne motywatory w pracy w firmie produkcyjnej branży medycznej na przykładzie firmy Radiometer” autorstwa Beaty Mielcarskiej
  • 2 miejsce i 400 zł wygrywa praca nt  „Analiza i ocena procesów logistycznych w firmach kurierskich w aspekcie środowiskowym” autorstwa Pauliny Kucharczyk

Sponsorzy nagród, firmy: Projektowanie Ogrodów MAGNOLIA  oraz Delta Technique

Nagrody Urzędu Miasta w Stargardzie i Prezydenta Miasta Stargard

  1. Edycja Konkursu Marki Miasta – Stargardzki Produkt Lokalny.

2 nominacje:

  • Serwis Informacyjno-Reklamowy Stargard.News Emilia Chanczewska – Drążek – „Stargard.News serwis internetowy”
  • „DOMI” Dominik Gajewski KITIKO COFFEE ROASTERY PALARNIA KAWY STARGARD – „Kawa specjality”

Decyzją Kapituły, Laureatem V edycji konkursu „Stargardzki Produkt Lokalny – Debiut Roku”, została

„Kawa specjality

KITIKO COFFEE ROASTERY PALARNIA KAWY STARGARD

„DOMI” Dominik Gajewski

Za zaangażowanie w ekologiczne, rzemieślnicze wypalanie kawy, w piecu polskiej produkcji o niskim zużyciu energii. Za rodzinną atmosferę w palarni i sobotnie, otwarte degustacje połączone z edukacją. Za najwyższej jakości produkt, wyróżniający się smakiem i aromatem.

 

W kategorii STARGARDZKI PRODUKT LOKALNY  – 3 nominacje:  

  • WOOD FORMS Wojciech Kuśnierz – stoły i inne wyroby powstałe z połączenia drewna z żywicą
  • RARYTAS Spółka z o.o. – Krakersy JOY z burakiem wytrawne, z burakiem czosnkiem i czarnuszką Veggie
  • Tomasz Łuczak Studio Reklamy – Haft reklamowy, Haft artystyczny

Tytuł Stargardzkiego Produktu Lokalnego otrzymał:

RARYTAS Spółka z o.o. za

Krakersy JOY z burakiem wytrawne, z burakiem czosnkiem i czarnuszką Veggie

 Za tradycję sięgającą 63 lat istnienia firmy na rynku stargardzkim. Od 2000 roku firma wyłącznie z polskim kapitałem, która jest bardzo dużym eksporterem i zdobywcą szeregu certyfikatów potwierdzających jakość produkowanych wyrobów.

 

Nagroda imienia Prezydenta Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku.

Przyznano 2 równorzędne nagrody :

Hotel Kyriad i Starmet sp. j.

Starmet sp. j.

Firma Starmet zaczęła swoja działalność w 1994 r. od małego skupu złomu metali kolorowych. Z upływem czasu mała firma stała się jedną z wiodących firm w branży recyklingowo-handlowej i uzyskała uznanie i zaufanie o zasięgu globalnym. Starmet jest jednym z największych graczy w regionie, który działa w sektorze: gospodarka cyrkularna. Dziś jest liderem w produkcji wyrobów z odpadów pokablowych, a ich partnerami są największe w Europie huty. Wśród polskich partnerów wyróżnić można między innymi KGHM. 

 

Hotel Kyriad

3-gwiazdkowy Hotel Kyriad, od jesieni ubiegłego roku – nowy obiekt hotelowy w Stargardzie. Jest to szczególny projekt dla miasta – zrewitalizowano  niszczejący były Hotel Staromiejski. Nowy właściciel zadbał o nawiązanie do zabytkowego charakteru miasta wykorzystując nad wejściem ornament zaczerpnięty z architektury Kolegiaty stargardzkiej. Powstała również nowa restauracja ”Farina”,  która cieszy się już uznaniem mieszkańców miasta.

 

Występ artystyczny:

Galę uświetnił koncert utworów z filmów z Jamesem Bondem w aranżacjach przygotowanych specjalnie na Stargardzką Galę Przedsiębiorczości przez kierownika muzycznego Przemysława Wielebę, który akompaniował na pianinie, w wykonaniu młodych stargardzkich wokalistów.

Piotr Korzeniowski z utworem „Writing`s on the wall” Sama Smitha z filmu „Spectre” z 2015 roku. Od najmłodszych lat gra na gitarze, śpiewa i jest autorem tekstów do własnych kompozycji. Największy sukces – występ  w programie „Szansa na sukces” z utworami Wojciecha Młynarskiego.

Adrianna Bąk – „Tomorrow never dies” – Sheryl Crow z filmu  z1997 roku. Od 5 roku życia uczy się śpiewu pod okiem nauczycieli i profesorów z całej Polski. Gra na fortepianie i flecie poprzecznym.

Eryka Wieleba – z utworem „No time to die” z filmu z 2021.  Uczy się w I LO w Stargardzie, ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Nagradzana na licznych konkursach, Laureatka nagrody Prezydenta Miasta w Kategorii Młody Artysta.

Paulina Pryciak – z utworem „Skyfall” Adelle z roku 2012. Przygodę z muzyką zaczęła jako 3- latka. Zdobywa nagrody w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

WOMEN STRING TRIO istnieje 13 lat. Zespół prowadzi bogatą działalność koncertową, współpracując m. in. z Operą Szczecińską, Filharmonią im. M. Karłowicza, Zamkiem Książąt Pomorskich i Akademią Sztuki. Koncertowały nawet w Nowym Jorku z okazji zakończenia Roku Chopinowskiego.

Natalia Wesołowska (wiolonczelistka),

Aleksandra Pawlak (altówka),

Dorota Witkowska (skrzypce) .

 

Dziękujemy:

Aleksandrze Zalewskiej – Stankiewicz i Michałowi Hamerze – za poprowadzenie spotkania, pomysłowość i wsparcie.

Załodze z Urzędu Miejskiego w Stargardzie – za współtworzenie całego wydarzenia.

Zarządowi Stargardzkiego Centrum Kultury i ekipie technicznej za ogromną pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia.

Zakładowi Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia

 

Film podsumowujący Stargardzką Galę Przedsiębiorczości 2023: