Gala Rocznicowo – Noworoczna Stargardzkiej Izby Gospodarczej 2018

            W piątek, 7 grudnia br. odbyła się Gala Stargardzkiej Izby Gospodarczej. Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz środowiska biznesowego w Stargardzie. Wśród zaproszonych osób byli przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie, przedstawiciele samorządu stargardzkiego – Prezydent Miasta Stargardu Rafał Zając i Starosta Stargardzka Iwona Wiśniewska, oraz zaproszeni goście. Na spotkaniu nagrodzono osoby i firmy, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju własnych działalności a tym samym do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Wieczór rozpoczął się koncertem QUEENS OF VIOLIN, duetu skrzypaczek, które zainspirowane twórczością Vanessy Mae, w 2007 roku założyły duet i od tego czasu gra na skrzypcach elektrycznych stała się ich pasją. Panie wykonały klasyczne utwory w aranżacji rockowej i popowej, muzykę filmową ( m.in. Piraci z Karaibów ) oraz utwór z akcentem  świątecznym.   

Następnie głos zabrał Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej i Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. – Krzysztof Furmańczyk. Z tej odsłony przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się o działalności Stargardzkiej Izby Gospodarczej oraz Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego możliwościach i zachętach dla inwestorów, którzy chcieliby skorzystać z lokowania swoich działalności gospodarczych w Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Stargardzie.

Kolejnym punktem wieczoru było wręczenie nagród w Konkursie Na Najlepszą Pracę Dyplomową wśród Studentów Uczelni Zrzeszonych w SIG. Kapituła postanowiła nagrodzić dwie prace. Nagrodę główną, w wysokości 500 zł otrzymała praca nt.: Projekt automatyzacji procesów magazynowych sklepu meblowego firmy XYZ w Stargardzie, autorstwa Pana Adriana Kochmana.  Nagrodę dodatkową, w wysokości 300 zł otrzymał pan Arkadiusz Kowalski za pracę Rola zasobów ludzkich w organizacji pozarządowej – obydwie prace pochodzą z Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

 

W 2018 roku przystąpiło do Stargardzkiej Izby Gospodarczej 15 podmiotów gospodarczych. W trakcie Gali, Prezes SIG uroczyście wręczył dyplomy nadania członkostwa firmom:

 1. HM Serwis Group Sp. z o.o., ( agencja zatrudnienia )
 2. ELEKTEL Marcin Mucha ( usługi elektryczne, teletechniczne )
 3. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe i Produkcji Metalowej M.DM WID – BUD – (konstrukcje stalowe)
 4. iCentrum Marlena Płonka ( bezpieczeństwo danych osobowych i informacji )
 5. EUROSTAR Sp. z o.o. Sp. k. ( działalność budowlana jako inwestor zastępczy)
 6. NIWROKA Firma Budowlana ( budowa i wynajem nieruchomości )
 7. Browar Stargard Sp. z o.o. ( produkcja piwa )
 8. Spójnia Stargard Sportowa Spółka Akcyjna ( działalność sportowa )
 9. Kancelaria Radcy Prawnego Weronika Szagdaj ( usługi prawne )
 10. Studio Dobrego Zdrowia ( doradztwo żywieniowe )
 11. AKT Kazimierz Tomala ( roboty inżynieryjne )
 12. Usługi Fotograficzne Tomasz Kutelski ( fotografia, wirtualne spacery )
 13. KUŹNIAK NIERUCHOMOŚCI Sp. j. ( budowa i wynajem nieruchomości )
 14. KUCA Serwis Kolejowy Sp. z o.o. ( modernizacja infrastruktury kolejowej i tramwajowej )
 15. Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe PARES II s.c. ( reklama, poligrafia, druk)

 

Punktem kulminacyjnym Gali było rozstrzygnięcie XI już edycji Konkursu Gospodarczego SIG.  Celem Konkursu jest promocja działalności gospodarczej, wspieranie rozwoju firm oraz promowanie Zwycięzców. W skład Kapituły Konkursu wchodzą: Przedstawiciele Urzędu Miasta Stargardu, Starostwa Powiatowego w Stargardzie, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. oraz Stargardzkiej Izby Gospodarczej.

2 Liderów Stargardzkiego Biznesu w skali MIKRO Przedsiębiorstwa 2018

Laureat 1 : DELTA TECHNIQUE

Delta Technique Firma powstała w 2011 roku. Jest firmą produkcyjno – usługową zajmującą się wdrożeniami nowoczesnych technologii w przemyśle produkcyjnym. Działa na podstawie wieloletnich doświadczeń z zakresu projektowania maszyn, elementów ich sterowania oraz zawodowego utrzymania ruchu. Firma prowadzi badania i bierze udział w wielu inicjatywach, aby stale się rozwijać, zwiększać innowacyjność oraz poziom technologiczny produktów.

Laureat 2 : PROTECH Paweł Kruk, Sławomir Tworek Sp. j.

 

PROTECH sp.j.

 

Firma PROTECH powstała w 2008 roku i od wielu lat zajmuje się projektowaniem, wykonawstwem i konserwacją instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Działalność prowadzi na terenie całego kraju. Oferta firmy obejmuje m in. instalacje elektryczne; przyłącza energetyczne; systemy alarmowe włamania i napadu; instalacje telefoniczne i internetowe; Systemy telewizji dozorowej z podglądem przez internet; Sieci światłowodowe;  Certyfikowane sieci strukturalne itp.

 

2 Liderów Stargardzkiego Biznesu w skali MAŁEGO Przedsiębiorstwa 2018

 Laureat 1 : BEN BRUK

Firma powstała w 1997 i oferuje usługi: brukarskie – układanie kostki brukowej oraz granitowej; ogrodnicze; remontowo – budowlane; wyburzeniowe – według najnowszych technologii. Firma realizuje zlecenia dla inwestorów indywidualnych jak i dużych firm oraz instytucji. W 2010 firma utworzyła dział remontowo – budowlany, gdzie wyspecjalizowani fachowcy podejmują się stawianym zadaniom, służą radą w doborze materiałów,  zagospodarowaniu przestrzeni. Usługi wykonywane są z materiałów własnych jak i powierzonych przez klienta.

 

Laureat 2: STARKAN Przedsiębiorstwo Usługowe,

Firma powstała w 2008 roku i działa na rynku budowlanym w dziedzinie budownictwa sanitarnego. Firma ma duże możliwości mobilne oraz posiada wykwalifikowany personel – w zależności od potrzeb klienta i rodzaju usług, jest w stanie sprostać każdemu zadaniu inwestycyjnemu. Zakres usług to m. in.  : sieci i przyłącza wodociągowe; sieci i przyłącza kanalizacyjne; sieci i przyłącza gazowe; przydomowe oczyszczalnie ścieków; bezodpływowe zbiorniki na ścieki; rozprowadzenie kanalizacji w domu; odwodnienia; drenaże; roboty ziemne itp.

 

Lider Stargardzkiego Biznesu w skali ŚREDNIEGO przedsiębiorstwa 2018

Laureat: Zakład Wielobranżowy DARKAT, ul. Źródlana 8, Stargard

Firma powstała w 1986 roku. Wizytówką przedsiębiorstwa jest salon i autoryzowany serwis samochodów HYUNDAI. Oprócz branży motoryzacyjnej znakomicie prosperuje sieć sklepów spożywczych pod wspólną nazwą Darkat Market. Coraz więcej budynków Stargardu zawdzięcza swój nowoczesny wygląd ekipie budowlanej – w zakresie kompleksowego wykonawstwa robót budowlanych, remontowych, dociepleń, modernizacji i adaptacji budynków. Na rynku gastronomicznym miasta prym wiedzie restauracja Ratuszowa oraz nowy od kilku lat obiekt z charakterem – Hotel Grodzki.

 

2 laureatów Usługa Roku 2018

Laureat 1 : Biuro Projektów ART. – PROJEKT Sp. z o.o.,

Usługa: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla budowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Twardowskiego 1 w Stargardzie

Firma powstała w 1990 roku. Spółka z o.o. oferuje: przygotowanie kompleksowych, wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, a jedną z dziedzin jest kompleksowa obsługa inwestycji od momentu powstania zamierzenia inwestycyjnego, poprzez fazę przygotowawczo- projektową, aż po nadzór nad jego realizacją i odbiór do użytkowania.

 

Laureat 2: Enterprise Logistics  Sp. z o.o. S.K.A.

                                                                   

Usługa : Usługa systemowej kompletacji wysyłek w magazynie wysokiego składowania

Firma powstała w 1990 roku. Jest operatorem logistycznym świadczącym usługi w rejonie państw Morza Bałtyckiego. Prowadzi serwis drobnicowy w ramach 11 stałych linii do i ze Skandynawii. Jest operatorem logistycznym, spedytorem a także przewoźnikiem. Obsługuje transporty w temperaturze kontrolowanej i transporty materiałów niebezpiecznych. Od 2016 roku firma ma siedzibę w Stargardzie. 

 

Inwestor Roku 2018

Laureat:   SCANWIR Łukasz Wojtkun, Rafał Pankowski sp. j. ,

Firma powstała w 2005 roku. Scanwir jest firmą stargardzką i zajmuje się remontami specjalistycznych maszyn przemysłowych oraz projektowaniem, diagnozowaniem przyczyn awarii i uszkodzeń oraz naprawą lub całkowitą modernizacją. W ramach serwisu wykonuje m. in. osiowanie maszyn, wyważanie wałów i wentylatorów, a także pomiary drgań i wibracji. Doświadczenie i wiedza na temat technologii stosowanych w produkcji maszyn przemysłowych powoduje, że może zaproponować klientom projekty i obsługę techniczną również niestandardowych urządzeń.

 
Kolejnym punktem spotkania było wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta PRZEDSIĘBIORCA ROKU 2018. Jest to specjalna nagroda przyznawana przez Prezydenta Miasta Stargardu przedsiębiorstwom, które w danym roku zrealizowały największe oraz najciekawsze projekty inwestycyjne na terenie miasta.

Prezydent Miasta Rafała Zająca do wręczył nagrodę firmie:

KLIPPAN SAFETY POLSKA Sp. z o.o.

Po raz pierwszy w roku 2018 zainicjowano Konkurs Marki Miasta – Stargardzki Produkt Lokalny. Celem Marki Stargardzki Produkt Lokalny jest eksponowanie osiągnięć lokalnych przedsiębiorstw i promocję ich renomowanych produktów i usług. Marka przyznawana jest w dwóch kategoriach  Stargardzki Produkt Lokalny – dla firm działających od ponad 2 lat, oraz Stargardzki Produkt Lokalny – Debiut Roku – dla „młodszych firm”. Nagrodzone produkty i usługi to w skrócie  – wizytówki Miasta, które przez Miasto będą promowane. Partnerem strategicznym Marki zostało Twoje Radio 90,3 FM, które nagrodziło laureatów kampanią reklamową.

Debiutem Roku – Stargardzkiego Produktu Lokalnego zostało piwo rzemieślnicze o nazwach Ina, Basteja, Białogłówka oraz Spichrzprodukowane przez Browar Stargard Sp. z o.o.,

Stargardzkimi  Produktami Lokalnymi 2018  zostały 2 produkty:  

Układarka pobocza up 300 z firmy Madrog Construction Sp. z o.o.

Lody z Kawiarenki Baks, przy al. Żołnierza, prowadzonej przez Beatę i Sławomira Postawę

 

 

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy.