Stargardzka Gala Przedsiębiorczości – „oprócz zawodowego sukcesu nie zapominajmy o rodzinie…”

W ubiegły piątek r. odbyła się Stargardzka Gala Przedsiębiorczości, której organizatorami byli Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając, Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej Renata Naworol oraz Prezes Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. Krzysztof Furmańczyk.  

Na początku spotkania Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając odniósł się do wydarzeń na Ukrainie, do wsparcia jakie przekazują stargardzcy przedsiębiorcy i stargardzianie mieszkańcom Ukrainy oraz o niepoddawaniu się wszelkim trudnościom. Poprosił o minutę ciszy, w geście solidarności i pamięci o ofiarach wojny w Ukrainie.

Renata Naworol, Prezes SIG w specjalnym nagraniu zwróciła się do wszystkich zebranych.

Dobry wieczór Państwu. Mimo kolejnego trudnego roku, koronawirus, Białoruś, Ukraina, wysokie koszty życia, inflacja, w Stargardzie nadal pojawiają się firmy, które warto nagrodzić. A w 2021 roku było ich na tyle dużo, że nie chcieliśmy nikogo pominąć. Obyśmy mieli tylko takie problemy. Szczegółowo te firmy przedstawią prowadząca Galę Aleksandra Zalewska – Stankiewicz oraz Bartłomiej Jaroszyński Wiceprezes SIG. I jeszcze jedno drodzy Państwo, posiadacie swoje większe i mniejsze firmy (…)to jest dobre, to jest Wasz zawodowy sukces, ale nie zapomnijcie o jednym – rodzina jest najważniejsza: mama, tata, mąż, żona, dzieci – to jest coś najcenniejszego, nie zapomnijcie o tym, wiem o tym najlepiej. Życzę Państwu dobrej zabawy, miłego wieczoru.”

https://www.facebook.com/izba.stargard/

Nagrody Stargardzkiej Izby Gospodarczej

Wszyscy nagrodzeni otrzymali symboliczne szaliki w barwach ukraińsko – polskich, które specjalnie na tę okazję przygotowała firma World Sports Company ze Stargardu.

Konkurs Na Najlepszą Pracę Dyplomową, wśród uczelni zrzeszonych w SIG:

1 miejsce i 700 zł otrzymał Krzysztof Zagórski, z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Stargardzie za pracę: Rynek offshore wind w Polsce – analiza i ocena perspektyw rozwojowych. Nagrodę odebrała Ewelina Świergiel, Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości w Stargardzie ZPSB

2 miejsce i 300 zł otrzymała Bogumiła Wereśniak, z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Stargardzie za pracę: Wykorzystanie dźwigni finansowej i ryzyko z tym związane na podstawie firmy transportowej.

Nagrody wręczyła Beata Łapińska, żona i wspólniczka firmy Projektowanie Ogrodów MAGNOLIA Rafał Łapiński, sponsora nagrody.

Od Lewej : Bogumiła Wereśniak, Ewelina Świergiel, Beata Łapińska

Konkurs Gospodarczego Stargardzkiej Izby Gospodarczej 2021 r.

Lider Stargardzkiego Biznesu w skali MIKRO Przedsiębiorstwa – 2 równorzędne nagrody:

– Browar Stargard Sp. z o.o. , 

Firma powstała w 2018 roku. „Browar Stargard to dwuosobowa działalność miłośników Stargardu oraz dobrego piwa. Sercem naszego browaru są ludzie, którzy go tworzyli, wspierali, dopingowali oraz obdarzyli nas zaufaniem! Pracujemy na sprzęcie polskiej produkcji, który wymaga od nas zaangażowania i prawdziwego rzemiosła. Naszym celem jest tworzenie różnego rodzaju piw nawiązujących do historii Stargardu, odtwarzanie przedwojennych, regionalnych stylów piwnych oraz komponowanie nowofalowych i wyjątkowych piw”

 

 

 

KAWASUTRA Marek Matysiak – Kawiarnia Na Okrągło ,

 

Firma została założona w 2020 roku i zajmuje się usługami gastronomicznymi w mobilnej kawiarni pod nazwą Kawiarnia na Okrągło.

Krótka historia powstania firmy: Pan Marek po 25 latach pracy w różnych firmach,  postanowił zmienić ścieżkę kariery zawodowej. Wymyślił rowerową kawiarnię, logo, menu, przeszedł kurs baristy i praktykę oraz otrzymał dofinansowanie. Debiut Kawiarni miał miejsce we wrześniu 2020 nad jez. Miedwie w podczas corocznej Złotej Dyni. Od tego czasu aktywnie brał udział we wszystkich większych wydarzeniach na świeżym powietrzu, począwszy od protestów ulicznych, finał WOŚP, po Ińskie Lato Filmowe i mimo wprowadzonych ograniczeń przez początek pandemii COVID19, Kawiarnia Na Okrągło wpisała się na stałe w krajobraz Stargardu. Dzięki mobilności, kawiarnia obsługuje imprezy w odległości ok. 100 km. Od ubiegłego roku możemy posmakować kawy i zjeść zdrowe przekąski, w tym wypieki ze Stargardu na terenie AquaStar.  

 

Od lewej: Marek Matysiak, Bartłomiej Jaroszyński, Tomasz de Weyher

 

Lider Stargardzkiego Biznesu w skali małego przedsiębiorstwa 2021

SCANWIR  Łukasz Wojtkun, Rafał Pankowski  Sp. jawna

Nasza firma powstała w 2005 roku i przez 14 lat pokonaliśmy niezwykłą drogę od diagnostyki maszyn poprzez ich remonty i naprawy prostego sprzętu, aż po budowę rozbudowanych maszyn do obróbki drewna dla branży stolarskiej, meblarskiej. Jednak nasza oferta nie kończy się tylko na urządzeniach – lubimy podkreślać, że nie sprzedajemy maszyn, a sprzedajemy niezawodne rozwiązania do obróbki drewna – całą technologię oraz innowacje zwiększające wydajność i ograniczające koszty produkcji.

W 2018 roku przeprowadziliśmy się do nowoczesnej siedziby mieszczącej się w Stargardzie przy ul. Przemysłowej 4. Dziś z dumą możemy powiedzieć – jesteśmy zespołem konstrukcyjno-produkcyjnym otwartym na wyzwania XXI wieku. Gama produkowanych maszyn i komponentów systematycznie rozszerza się od prostych standardowych maszyn do bardzo zaawansowanych linii technologicznych – często budowanych wyłącznie na indywidualne potrzeby klienta, charakteryzujących się niekonwencjonalnymi rozwiązaniami i parametrami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od lewej : Łukasz Wojtkun, Bartłomiej Jaroszyński

 

Lider Stargardzkiego Biznesu w skali średniego przedsiębiorstwa 2021

 

Zakład Przemysłu Mięsnego OZIMEK sp. jawna

Zakład Przetwórstwa Mięsnego „OZIMEK” to firma rodzinna w całości oparta na polskim kapitale. Firma powstała w 1992 roku i w krótkim czasie z małego rodzinnego biznesu rozwinęła się w szanowane i rozpoznawalne w swojej branży przedsiębiorstwo, stając się marką samą w sobie. Jesteśmy dynamiczną i prężnie rozwijającą się firmą działającą na rynku spożywczym w zakresie produkcji i sprzedaży mięsa, wędlin i drobiu. Obecnie w nasza oferta  własnych produktów obejmuje ponad 120 indeksów wędlin. Na szczególnie na uwagę zasługują jednak produkty sprzedawane pod nazwą „Specjały z Wędzarni” oraz produkty sprzedawane pod marką „Wędliny Jak z PRL-u”. Wyroby te cechuje smak, zapach i kruchość mięsa, które pamiętamy z przed lat a ich jakość jest charakterystyczna dla wyrobów wytwarzanych tradycyjnie. Najważniejszą osobą dla firmy jest KLIENT. To on ocenia i wyznacza miejsce w jakim się znajdujemy.

Od lewej : Mariusz Ozimek, Bartłomiej Jaroszyński

 

Produkt / Usługa Roku 2021w tej kategorii przyznano 3 równorzędne nagrody!

Usługa: AUTO SPA – USŁUGI  DETAILINGOWE, firmy CAMELEON DETAILING Michał Pospiech

Firma powstała w 2016 roku, prowadzi działalność w zakresie branży motoryzacyjnej – usługi pielęgnacyjne. Auto detailing to szeroko pojęta pielęgnacja aut, w ramach której zarówno karoseria, szyby jak i wnętrze pojazdu podlegają starannemu, wieloetapowemu czyszczeniu połączonemu z działaniami renowacyjnymi. W porównaniu ze zwykłym myciem samochodu, auto detailing różni się diametralnie- prace trwają wiele godzin, a nawet kilka dni, etap po etapie, z maksymalną precyzją na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Jako jedyne studio auto detailingu wydajemy własne karty gwarancyjne i serwisowe.

 

Usługa: CYKL PLAKATÓW PROMUJĄCYCH MIASTO STARAGRD, Wydawnictwa WEST POMERANIA 

 

 

Firma powstała w lutym 2021 r., cykl plakatów promujących miasto Stargard wdrożono w kwietniu 2021 r. 

Jesteśmy nową marką, zajmującą się produkcją i kreacją produktów pamiątkowych, prezentowych oraz dekoracyjnych, nawiązujących do miast, miejsc, zabytków i historii województwa zachodniopomorskiego.

Możemy poszczycić się faktem, że nasza firma wydała pierwsze w powojennej historii Stargardu plakaty poświęcone miastu Stargard.  

 

Produkt: BEZUDAROWY IZOLATOR SIECI TRAKCYJNEJ 7520-3 i 7520-4, firmy KUCA Sp. z o.o.

Firma powstała w 1993 roku i należy do czołowych producentów osprzętu sieci trakcyjnej w Polsce. Długoletnia i aktywna obecność na rynku przyczyniała się do poszerzenia zakresu działalności o produkcję i specjalistyczne usługi metalowe. Wśród specjalistycznych produktów opracowana została konstrukcja nowego izolatora sieci trakcyjnej – którego zadaniem jest zapewnienie izolacji między częściami sieci, będącymi pod napięciem a konstrukcjami wsporczymi oraz między przewodami różnych odcinków zasilania. Nowo opracowany izolator ze względu na bezudarowy przejazd i niższą wagę zmniejsza obciążenie sieci trakcyjnej. W 2020 roku izolator został dopuszczony do użytkowania na kolejowych sieciach trakcyjnych w Polsce przez PKP PLK.

Od lewej: Rafał Czajka ( Kuca Sp. z o.o. ), Sebastian Czajkowski ( Wydawnictwo West Pomerania ), Michał Pospiech ( Cameleon Detailing )

 

 

Inwestor Roku 2021 – w tej kategorii przyznano 2 równorzędne nagrody:

Ośrodek Sportu i Rekreacji OSiR Stargard sp. z o.o. za inwestycję:

KOMPLEKSOWA MODERNIZACJA OBIEKTU PŁYWALNI MIEJSKIEJ W STARGARDZIE AQUASTAR

AquaStar – stargardzkie centrum sportu i rekreacji – to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie zachodniopomorskim. Budynek, z ponad 75-letnią historią, przeszedł gruntowną modernizację. 26 sierpnia, po blisko dwóch latach prac budowlanych, został ponownie oddany do użytku. Jego powierzchnia użytkowa to przeszło 4500 m2.

 W AquaStar, prócz licznych atrakcji w strefie wodnej oraz dwóch zewnętrznych zjeżdżalni, znajdziecie doskonale wyposażoną, dwupiętrową siłownię, trzy przestronne i komfortowe sale fitness, a także nowoczesną strefę saun. A wszystko to w miejscu, w którym ćwiczyły i trenowały kolejne pokolenia mieszkańców Stargardu i nie tylko.

Nasz obiekt przeznaczony jest dla osób w różnym wieku – od niemowlaków po seniorów. Ponadto jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Fragmenty elewacji i wnętrza budynku, jak i samo logo AquaStar nawiązują do słynnej mozaiki, która przetrwała dziesiątki lat. Cały kompleks objęty jest elektronicznym systemem obsługi klienta.

Źródło: www.aquastar.stargard.pl

 

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o. o. za inwestycję:

REWITALIZACJA ZABYTKOWEJ KAMIENICY PRZY UL. B. CHROBREGO 21 W STARGARDZKIE CENTRUM NAUKI – FILARY

 

Zabytkowa kamienica usługowa przy ul. B. Chrobrego 21, kilka lat temu, ze względu na zły stan techniczny, została wyłączona z użytkowania. W związku ze znaczącą degradacją, obiekt musiał zostać rozebrany, po czym został zrekonstruowany ze szczegółowym odtworzeniem jego historycznego kształtu. Podczas odbudowy zadbano o zachowanie detalu elewacji wzdłuż ulic Chrobrego i Kasztelańskiej oraz zabytkowego fragmentu sieni wejściowej. Zachowana została także pierwotna forma kamienicy, gabaryty i układ elewacji frontowych. Odtworzono bogaty wystrój wnętrz dzięki w dużej mierze odzyskanym oryginalnym dekoracjom sztukatorskim elewacji. Pozostałe elementy, których stan techniczny nie pozwolił na ich demontaż zostały szczegółowo odtworzone w oparciu o źródła ikonograficzne. Stolarka okienna drewniana została odtworzona na wzór pierwotnie istniejącej, natomiast stolarka drzwiowa częściowo poddana renowacji i odtworzeniu. Wnętrza całego obiektu zaprojektowano i wykonano eksponując elementy zabytkowe i podporządkowując im współczesne elementy konstrukcji i instalacji. Wszystkie te zabiegi zostały przeprowadzone w celu jak najwierniejszego odtworzenia pierwotnego charakteru kamienicy .

Do realizacji inwestycji przystąpiono w IV kwartale 2018 r. W 2019 roku wykonano prace rozbiórkowe kamienicy i przewidzianej do rozbiórki infrastruktury technicznej, wykonano badania archeologiczne oraz palowanie fundamentów budynku. W połowie stycznia 2020 r. rozpoczęła się realizacja ostatniego i najważniejszego etapu prac – robót odtworzeniowych budynku. W sierpniu 2021 wydano pozwolenie na użytkowanie budynku i został on przekazany przez Stargardzkie TBS Sp. z o. o. Stargardzkiemu Centrum Kultury, które prowadzi w nim Stargardzkie Centrum Nauki FILARY.

Źródło: www.tbs.stargard.pl

Od lewej: Agata Kmieć Łuciuk ( Stargardzkie TBS Sp. z o.o. ), Bartłomiej Jaroszyński, Grzegorz Chudzik ( OSiR Stargard Sp. z o.o. ) 

 

 

Eksporter Roku 2021

RADIOMETER SOLUTIONS Sp. z o.o.

           

 

Firma Radiometer Solutions sp. z o.o. założona została w 2015 roku i jest producentem urządzeń i rozwiązań do gazometrii krwi.

Podczas pandemii COVID 19 zapotrzebowanie na nasze urządzenia medyczne znacznie wzrosło. Zmierzyliśmy się nie tylko ze wzrostem produkcji i eksportu, ale również z zatrudnieniem dodatkowych pracowników, aby sprostać zapotrzebowaniu rynku. Mimo obostrzeń z sukcesem zrekrutowaliśmy niezbędnych pracowników produkcji oraz co najważniejsze – wprowadziliśmy środki bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczne warunki pracy. Realizowaliśmy zaplanowane szkolenia wewnętrzne, przenosząc je do świata on-line. Podczas pierwszej fali pandemii nie redukowaliśmy czasu pracy oraz nie przewidywaliśmy żadnej redukcji zatrudnienia, zapewniając naszym pracownikom bezpieczeństwo oraz stabilizację ekonomiczną.

 

Nagrody Urzędu Miasta w Stargardzie i Prezydenta Miasta Stargard

 

  1. Edycja Konkursu Marki Miasta – Stargardzki Produkt Lokalny.

Decyzją Kapituły, Laureatem IV edycji konkursu „Stargardzki Produkt Lokalny” w kategorii Debiut Roku, zostaje Firma: „KAWASUTRA” Marka Matysiaka znana jako „Kawiarnia Na Okrągło”

 

 

W kategorii STARGARDZKI PRODUKT LOKALNY  ( czterech laureatów ).

CUKIERNIA JACEK PLACEK” Jacek Dybka, Aneta Dybka, Wioletta Witkowska, Andrzej Witkowski Spółka Cywilna – „ROŻKI”,

 

 

FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „CZAS” Spółka Cywilna, Joanna Szczygieł, Andrzej Szczygieł –  „USŁUGI ZEGARMISTRZOWSKIE W SZEROKIM ZAKRESIE ORAZ HANDEL CZASOMIERZAMI – FIRMA RODZINNA”,

 

 

PIEKARNIA „SKOWRON” Czesława SkowronPieczywo wyborowe „PALUCH”,

 

 

PREISS – ARTYSTYCZNE WYROBY METALOWE Spółka Jawna Marian i Leokadia Preiss – „Artystyczne wyroby metalowe”.

 

Nagroda imienia Prezydenta Sławomira Pajora dla Przedsiębiorcy Roku – przyznano dwie równorzędne nagrody

 

MIRAT s. c.  – internetowy sklep z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz.

Po raz pierwszy w historii konkursu Przedsiębiorca Roku, zwycięzcą jest firma, z branży internetowej, a dokładnie z sektora e-commerce, czyli handlu internetowego.

Na rynku jest od piętnastu lat, a obecnie w swojej ofercie posiada ponad 50 tysięcy artykułów. Nowoczesne technologie webowe wdrażane przez właścicieli, doskonała obsługa klienta, szybkość realizacji zamówień, nowoczesny styl szaty graficznej sklepu  powodują iż w raporcie najbardziej opiniotwórczego w Polsce serwisu Opineo.pl, nasz laureat zajmuje 7 miejsce w kategorii Home & Living, czyli dom i wnętrze w Rankingu sklepów internetowych w Polsce za rok 2021. 

 

STARGUM Stankiewicz sp. j.producent wyrobów gumowych, granulatów na nawierzchnie sportowe, place zabaw itp.

 

Drugim laureatem Nagrody za rok 2021 jest firma założona w Stargardzie w 1983 roku. Początkowo działalność firmy opierała się na produkcji ochraniaczy dętek dla przemysłu motoryzacyjnego. Z czasem, wraz z realizacją kolejnych inwestycji w park maszynowy, asortyment firmy zwiększał się. Rozpoczęto produkcję dywaników samochodowych, mat podłogowych oraz drobnych elementów gumowych dla różnych branż. W 2005 roku uruchomiono produkcję granulatów na nawierzchnie sportowe. w roku 2013 roku rozpoczęto produkcję innowacyjnych granulatów TPV, powiększając ofertę firmy o unikatowy produkt. Dzięki produktom firmy na całym świecie powstają takie obiekty sportowe jak bieżnie, place zabaw, boiska piłkarskie.

 

Galę wsparły występy młodych, utalentowanych wokalistek: Eryki Wieleby oraz Adrianny Bąk a przy fortepianie akompaniował Patryk Matwiejczuk.

 

 

 

Dziękujemy

Aleksandrze Zalewskiej – Stankiewicz za poprowadzenie spotkania, pomysły i wsparcie,

Ekipie z Urzędu Miejskiego w Stargardzie za owocną współpracę.

Zarządowi Stargardzkiego Centrum Kultury i ekipie technicznej za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia.

Tomaszowi Kutelskiemu, właścicielowi Fotografia dla Biznesu

Arturowi Skorupie, właścicielowi firmy ARTUR Catering.

 

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym !!!!