Spotkanie kooperacyjne przedsiębiorców w SIG połączone z otwarciem firmy Palisander – Centrum Drewna

        W dniu 17 września 2018 r. odbyło się kolejne z cyklu spotkanie kooperacyjno – integracyjne dla firm zrzeszonych w Stargardzkiej Izbie Gospodarczej.  Spotkanie tym razem było wyjątkowe, ponieważ zostało połączone z otwarciem firmy Palisander – Centrum Drewna. W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 przedsiębiorców, dla których było to miejsce i czas na poszerzanie dotychczasowych i nawiązanie nowych relacji biznesowych.

        Właściciel firmy Palisander Centrum Drewna Bartłomiej Jaroszyński powitał gości i podsumował swoją karierę zawodową, która od początku związana była z branżą drzewną     i pasją do drewna. Ta dziedzina doprowadziła do tego, iż firma rozpoczynająca działalność w „garażu” przekształciła się piękny obiekt biurowo – magazynowy z profesjonalną obsługą.          

Następnie głos zabrał Krzysztof Furmańczyk Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej i SARL Sp. z o.o. gratulując budowy pięknego obiektu jakim są biuro i hale magazynowe wraz z zagospodarowaniem terenu, po czym zaprosił przedsiębiorców do skorzystania z oferty Izby w tym do m.in. Konkursu Gospodarczego SIG, udziału w Spójnia Local Business Club czy aktualnych szkoleniach.

         Na koniec kilka zdań przekazał Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając. Przypomniał, że kilka lat wcześniej, chodząc z psem na spacer po tych terenach były to pola, dziś są tu 2 parki przemysłowe, w 100% sprzedane działki, gdzie powstały zakłady pracy i stworzono około  6 tys. miejsc pracy. Następnie przypomniał o Stargardzie jako miejscu szybkiego rozwoju gospodarczego w ostatnich latach, a wkrótce ogłoszony zostanie kolejny inwestor w mieście.   

Właściciel firmy Bartłomiej Jaroszyński zaprosił Prezydenta do „przecięcia wstęgi”, w roli której była deska i jej przepiłowanie, po czym wzniesiono toast i pokrojono tort. Kolejną atrakcją był występ stargardzkiego jazzowego zespołu Kawuś Project. Dla odważnych zaplanowano Spacer w Chmurach, czyli wjazd za pomocą podnośnika koszowego na wysokość ponad 40 m i oglądanie panoramy miasta. Dodatkowo goście korzystali z przekąsek z grilla na powietrzu oraz mogli spróbować piwa z Browaru Stargard. Następnie zaproszono wszystkich na zabawę Palisander Party, która trwała do soboty…

Specjalne podziękowania składamy współorganizatorom wydarzenia – właścicielowi firmy Palisander Centrum Drewna – Bartłomiejowi Jaroszyńskiemu za profesjonalną organizację całego wydarzenia,  Zespołowi Kawuś Project za świetną oprawę muzyczną, Norbertowi Śliwie za sprawnie i sympatyczne prowadzenie spotkania oraz Browarowi Stargard – za szerzenie stargardzkiej piwowarskiej tradycji w najwyższej jakości.