Stargardzka Gala Przedsiębiorczości już za nami…

W dniu 26 lutego 2021 r. odbyła się Stargardzka Gala Przedsiębiorczości, której organizatorami byli Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając, Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej Renata Naworol oraz Prezes Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. Krzysztof Furmańczyk.  

Z uwagi na pandemię koronowirusa i obostrzenia z tym związane, organizatorzy zdecydowali się na organizację i transmisję wydarzenia online, na żywo, na kanale Miasta Stargard youtube. Reżim sanitarny ograniczył liczbę uczestników spotkania, gdzie obecni byli gospodarze Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając oraz Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej oraz zastępca Prezydenta Miasta Ewa Sowa, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska wraz z Zarządem Powiatu, Przewodniczący Rady Miejskiej i Powiatu Stargardzkiego oraz Przedsiębiorcy.     

Wystąpienie Prezydenta Miasta Stargard Rafała Zająca

Prezydent Miasta Stargard Rafał Zając odniósł się do roku 2020 jako trudnego czasu dla wielu branż gospodarki w Stargardzie ale i na świecie. Omówił możliwości wsparcia dla lokalnego biznesu jakie Miasto Stargard mogło zaproponować w tym trudnym czasie, inwestycje samorządu w różnych obszarach życia miasta tak, aby miasto po pandemii mogło być gotowe do dalszego, dynamicznego rozwoju. Prezydent pogratulował również wszystkim nagrodzonym firmom ( pełna wypowiedź w relacji na końcu ).  

Ogłoszenie wyników X edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową, wśród uczelni zrzeszonych w SIG

Krzysztof Furmańczyk Prezes SARL Sp. o. o. i Członek Zarządu SIG ogłosił wyniki.  

Laureatem został pan Maciej Gawroński, student Wydziału Stargardzkiego Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, tytuł pracy : Projekt zmiany sposobu przeprowadzania szkoleń dla nowoprzyjętych pracowników w wybranym przedsiębiorstwie.

Nagrodę w wysokości 500 zł oraz gadżety firmowe ufundowała właścicielka firmy JOAN Joanna Marszał.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

Wystąpienie Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej Renaty Naworol.

Ktoś mądry powiedział jedni budują samoloty a inni czekają aż wyrosną im skrzydła, tymi słowami Prezes SIG Renata Naworol rozpoczęła wystąpienie i zapowiedziała kolejny punkt Gali czyli ogłoszenie nagrodzonych firm w XIII edycji Konkursu Gospodarczego SIG. W trakcie przemówienia odniosła się do roku 2020, gdzie objęła stanowisko Prezesa Izby, jako trudnego roku dla działalności Izby, ponieważ nie dał możliwości spotkań i poznania się w tradycyjny sposób. Zwróciła uwagę, że w roku ubiegłym 25 nowych przedsiębiorców przystąpiło do tej organizacji oraz zaprosiła kolejnych. Podziękowała pracownikom, którzy stoją za sukcesem każdej firmy, szczególnie w tych trudnych czasach oraz przedsiębiorcom, którzy od ponad 20 lat tworzą Stargardzką Izbę Gospodarczą ( pełna wypowiedź w relacji na końcu ).     

 

Ogłoszenie Laureatów Konkursu Gospodarczego Stargardzkiej Izby Gospodarczej 2020 r.

 

Lider Stargardzkiego Biznesu w skali MIKRO Przedsiębiorstwa :

Bistro Ziemniakowelove Iwona Mazurek – Orłowska, Ul. Przerwy –Tetmajera 1, Stargard

Nagrodę odebrali prowadzący restaurację Iwona Mazurek- Orłowska oraz Paweł Orłowski

Firma rozpoczęła działalność we wrześniu 2017r. Jest to bistro, gdzie specjalnością są ziemniaki pieczone w piecu opiekanym drewnem oraz inne rodzaje dań z ziemniaków a właściciel sam przygotowuje dania. Właściciele osobiście poszukują produktów lokalnych, regionalnych oraz stawiają na wysoką jakość produktów Współpracują z lokalnymi firmami. Firma należy do Członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

 

 

 

 

 

2 równorzędne nagrody : Lider Stargardzkiego Biznesu w skali MAŁEGO Przedsiębiorstwa:

 

ELEKTEL Marcin Mucha, Ul. Bydgoska 13/15B, Stargard.

Nagrodę odebrał właściciel Marcin Mucha.

Firma rozpoczęła działalność w 2004 roku i zajmuje się głównie usługami elektroinstalacyjnymi i teletechnicznymi, w tym m.in.: montażem instalacji elektrycznych, doradztwem w optymalnym wykorzystaniu budowanej infrastruktury.

W zakresie instalacji niskoprądowych m.in. systemów alarmowych, przeciwpożarowych i monitoringu najwyższą jakość usług gwarantuje wpisanie na listę pracowników zabezpieczenia technicznego –firma znajduje się w tym gronie specjalistów. Posiada Koncesję wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na wykonanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego.

Zasięg działalności firmy to głównie Stargard oraz powiat stargardzki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny Lider Stargardzkiego Biznesu w skali MAŁEGO Przedsiębiorstwa:

PESTA 2 Mirosław Rybkowski, Ul. Gdańska 4F, Stargard

Nagrodę odebrał właściciel  Mirosław Rybkowski.

Rodzaj działalności: usługi, handel. Firma założona w 1999r. Na początku zorientowana była głównie na dystrybucję olejów, smarów i akcesoriów motoryzacyjnych. Z biegiem czasu, ze średnich rozmiarów hurtowni, PESTA 2 Mirosław Rybkowski zmieniła się w działające na wielu płaszczyznach przedsiębiorstwo, posiadające duże zaplecze magazynowe oraz znacznie bogatszy asortyment towarowy.

W roku 2006 – zakupiona została pierwsza nieruchomość – hala magazynowa wraz z pomieszczeniami biurowymi. We wrześniu 2009 roku uruchomiona została hurtowa sprzedaż opon, felg i dętek oraz świadczenie usług wulkanizacyjnych. W niedługim czasie ofertę usług wulkanizacyjnych wzbogaciliśmy o serwis mobilny, umożliwiający wykonanie naprawy bezpośrednio u klienta. W roku 2013 powstały:  -serwis wózków widłowych i paletowych oraz -sprzedaż i wynajem wózków widłowych.

Firma regularnie wspiera klubu sportowe, jednostki oświatowe i inne inicjatywy społeczne. Działa również aktywnie na rzecz lokalnych przedsiębiorców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

W kategorii Produkt Roku/Usługa Roku :

Usługa: Wdrażanie systemów proekologicznych: fotowoltaika, pompy ciepła, firmy Eko -System Bartosz Pryl, ul. Wojska Polskiego 50c/3; Stargard

Nagrodę odebrał właściciel Bartosz Pryl.

Firma Eko – System prowadzi działalność gospodarczą ponad 10 lat, głównie na terenie województwa zachodniopomorskiego. Zajmuje się wdrażaniem systemów ekologicznych głównie na potrzeby budownictwa jednorodzinnego, ale również w budynkach użyteczności publicznej, komercyjnych czy przemysłowych. Jest dostawcą nowoczesnych rozwiązań odpowiadających za ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej oraz dostarczania taniej, ekologicznej energii elektrycznej.

Fotowoltaika jest to zjawisko produkujące energię elektryczną za pomocą specjalnych paneli, przekształcających energię słoneczną na prąd. Pompy ciepła to nowoczesna i energooszczędna instalacja centralnego ogrzewania. Odbiera ciepło z gruntu, powietrza lub wody i przekazuje do instalacji domowej. Zimą pompy ciepła ogrzewają, latem mogą działać jak klimatyzator i schładzać pomieszczenia. Ogrzewanie domów z wykorzystaniem pomp ciepła ogranicza emisję CO2 oraz smogu.

Oba rozwiązania mają proekologiczny charakter.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

 

 

 

 

Inwestor Roku  :RADIOMETER SOLUTIONS Sp. z o.o., ul. Stalowa 6, Stargard

Za nagrodę podziękował online – Stefan Ljunberg, Dyrektor Zarządzający firmy Radiometer.

Nagrodę odebrali Dorota Pac – Pomarnacka oraz Michał Grabański

Firma rozpoczęła działalność w Stargardzie w roku 2015 i należy do grupy Radiometer, działającej na całym świecie. Produkty i rozwiązania Radiometer pomagają w diagnozowaniu i opiece szpitalnej nad krytycznie chorymi pacjentami, zapewniając szybkie i wiarygodne wyniki wielu parametrów krytycznych. Analizatory, monitory, systemy i oprogramowania firmy są używane również w bankach krwi, gabinetach lekarskich i klinikach do badań przesiewowych i leczenia różnych schorzeń.

Firma na przełomie 2018/2019 rozbudowała nową fabrykę, która powstała w 2016r. Rozbudowa o dodatkową halę spowodowała powiększenie 3 krotnie dotychczasowej powierzchni. Powstało centrum dystrybucji na całą Europę  oraz zwiększono ilość zatrudnienia o ponad 200 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

 

 

 

Eksporterem Roku została firma:  World Sports Company Direct Sp. z o.o. S. K.

Nagrodę odebrał Carlo Cooppolse

Firma jest spółką, która powstała w Stargardzie w 2017 roku.

Główną działalnością stargardzkiej firmy jest produkcja wyrobów dzianinowych na imprezy sportowe, taneczne, festiwale, marki korporacyjne.  100% produkcji jest przeznaczone na eksport, głównie do : Europy Zachodniej w tym do Wielkiej Brytanii i Niemiec.    

Firma jest częścią World Sports Company międzynarodowej organizacji, która specjalizuje się w opracowywaniu gadżetów, produktów związanych z modą, sportem oraz kampaniami marketingowymi, których celem jest zainteresowanie sportem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

Laureaci III edycji Konkursu Marki Miasta – Stargardzki Produkt Lokalny.

To wyróżnienie produktów i usług powstających w naszym mieście. Tytuł otrzymują zarówno debiutanci, jak i ci, którzy działają na stargardzkim rynku od wielu lat. Nagrodzone produkty i usługi to w skrócie  – wizytówki Miasta, które przez Miasto będą promowane.

 Stargardzki Produkt Lokalny – Debiut Roku:  Stargardzka Palarnia Dobrej Kawy prowadzona przez placówkę PSONI w Stargardzkie Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia”.

Nagrodę odebrał Przemysław Momot – kierownik Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia”.

Stargardzka Palarnia Dobrej Kawy to nowa inicjatywa placówki, która powstała w tym roku. Produkt bez wątpienia promuje miasto. Palarnia, narzędzia i piece do wypalania są dostosowane do pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

2 równorzędne nagrody : Stargardzki Produkt Lokalny

Zakład Fryzjerski FIGARO. Nagrodę odebrał wieloletni właściciel zakładu –Marian Dębicki.

Zakład Figaro od  ponad 50 lat świadczy usługi rzemieślnicze w Stargardzie. To zakład  założony przez stargardzkiego pioniera, Hieronima Dębickiego – ojca Pana Mariana. Rodzinna tradycja kontynuowana jest od 53 lat.

Podobno na fotelu właściciela zasiadali prawie wszyscy prezydenci Stargardu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

Piekarnia S.C. Kamila Kozubek, Damian Kozubek. Nagrodę odebrali właściciele, rodzeństwo: Kamila Kozubek i Damian Kozubek.

Piekarnia Kozubek to firma rodzinna. Działalność piekarni opiera się na autorskich recepturach i profesjonalnym podejściu do produkcji. Firma działa od ponad 30 lat, a smak wytwarzanego przez nią pieczywa jest doskonale rozpoznawalny wśród mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

Nagroda imienia Prezydenta Sławomira Pajora dla Przedsiębiorcy Roku.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Nagroda imienia Prezydenta Sławomira Pajora dla stargardzkiego przedsiębiorcy roku ma na celu promowanie przedsiębiorczości na terenie miasta oraz tworzenie pozytywnego wizerunku Stargardu w kraju i na arenie międzynarodowej.

Nagrodzona firma: Madrog, z siedzibą przy ul. Na Grobli 4 w Stargardzie.

Właściciele firmy to Państwo Zbigniew i Przemysław Kluczek, ojciec i syn.

Firma zajmuje się produkcją i serwisem maszyn drogowych, głównie tych przeznaczonych do pracy z wykorzystaniem emulsji asfaltowych. Madrog przede wszystkim produkuje na eksport, a ostatni czas był dla firmy bardzo intensywny. Właściciele podjęli się dużej inwestycji, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej. Tym samym firma Madrog jest pierwszym inwestorem w nowej części Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor :Tadeusz Surma, źródło: http://stargard.naszemiasto.pl/rozdane-nagrody-w-konkursie-gospodarczym-stargardzkiej-izby/ar/c3-8158271 

 

 

 

 

 

 

W poszczególne punktach Gali znalazły się również filmy – podsumowanie roku 2020 w Stargardzie, ubiegłoroczni laureaci Stargardzkiego Produktu Lokalnego, podziękowania od firm nagrodzonych – Stefan Ljunberg, Dyrektor Radiometer, czy pracę od środka czyli jak m.in. powstają szaliki w WSC Direct Sp. z o.o. S.K.

 

W części artystycznej Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości mogliśmy posłuchać duetu utalentowanych Stargardzian, wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury : Nailah Vitah, stypendystki Prezydenta Miasta Stargardu oraz Łukasza Brodowski, zwycięzcy Szansy na Sukces, przy akompaniamencie Aleksandry Krysian. Duet wykonał utwór Stanisława Sojki Kiedy jesteś taka bliska oraz balladę zespołu Metallica – Nothing else matters.

 

Pełna relacja- kliknij poniżej

 

 

Dziękujemy

Aleksandrze Zalewskiej – Stankiewicz za wsparcie, pomysły i poprowadzenie wydarzenia.

Ekipie z Urzędu Miejskiego w Stargardzie za ciekawą współpracę, pomysły i ich realizację.

Michałowi Hamerze wraz z zespołem za techniczną organizację i zamieszczenie wydarzenia na żywo w Internecie.

Zespołowi Stargardzkiemu Centrum Kultury – za wsparcie i realizację naszych pomysłów

 

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!!